A szerelem sem korhoz, sem élethelyzethez nem kötődik. Olyan sok szép szó van rá a magyar nyelvben, és ha belegondolunk, ez mind-mind a homeopátiáról szól. Ugye, a homeopátia alapelve, hogy hasonlót a hasonlóval gyógyítunk, ez fizikára lefordítva a rezonancia.
Ha megütsz egy normál zenei A-ra hangolt hangvillát, a másik, A-ra hangolt villa is megszólal a szobában. Hogy is fejezzük ki a szerelem érzését szavakkal? Egy húron pendülünk, megszólalt bennem a kiscsengő, elolvadok tőle, és még egy sor ilyen mondatunk létezik.
A szerelem az egyik leggyakrabban tapasztalt hatás, ami tényleges fizikai változást is okoz, ha meglátod az illetőt, gyorsul a pulzusod, elindulnak a lepkék a gyomrod felé, nagyokat nyelsz, hülyeségeket beszélsz, stb. És boldog vagy. Ideális esetben, persze.
A szerelem gyorsan jön, és néha nem jókor. Érhet olyan élethelyzetben, hogy nem adhatod át magadat az érzésnek, pl. családos vagy, ezek nagyon nehéz döntések tudnak lenni. Csalódhatsz valakiben, küzdhetsz a féltékenységgel, sírdogálhatsz a beteljesületlen érzések miatt... Fontos, hogy tudd, mi a bajod. Ha tudod magad kívülről látni, segítségül hívhatod a homeopátiás bogyókat is.
Néhány példa (az ajánlott erősség általában 30 CH, legalább tíz napig):
Lachesis - ilyenkor Te vagy féltékeny, sokszor alaptalanul, és másra nem is tudsz gondolni. És a gondolataid néha csúnyák. Az érzés a menstruáció előtt a legrosszabb.
Sepia - ez akkor hasznos, ha az otthoni fáradt kapcsolatot akarod rendbe hozni. Amikor már nem kívánod a férjed, de egyre többet nézegeted a szomszédot, és ettől depressziós is vagy.
Natrum muriaticum (chloratum) - nem beszélsz egy érzésről, magadba fojtod. Félsz, hogy elbőgöd magad.
Pulsatilla - romantikus filmek előtt pityeregsz az önsajnálattól, és ötvenszer hívod a barátnődet.
Hyosciamus - képletesen, vagy valóban a fejedet vered a falba, hisztériás féltékenységi rohamokat rendezel.
Ignatia - csalódás után gombóc van a torkodban, sóhajtozol, sírsz, vagy nevetsz váratlan helyzetekben.