Amikor jobban tüsszögünk szénanátha szezonban camembert sajt, vagy vörösbor (vagy a kettő kombinációja) után, ez azért van, mert mindkettő magas hisztamin tartalmú étel.
Az allergiás reakciókért kémiai szempontból (most nem térnék ki a lelki háttérre) a szervezetben felszabaduló hisztamin felelős. Olyankor az amúgy is magasabb hisztamin értéket tovább növeli, ha az alábbi ételeket esszük:
- füstölt húsok
- erjesztett szeszes italok, vörösbor
- hal, tenger gyümölcsei
- citrusfélék
- olajos magvak
- zöldségek közül a paradicsom, padlizsán, bab, lencse, savanyú káposzta
- banán, ananász, eper
- csokoládé
Nyers gyümölcsök közül általában nem okoz bajt (de ez egyéni, érdemes megfigyelni) a sárgabarack, őszibarack, szilva, cseresznye, meggy, szőlő, ribizli, áfonya, szeder, málna, alma, körte.
Aki allergiás, vagy érzékeny más ételre, pl. a tejre, allergia szezonban különösen tartsa be, hogy minimális mennyiséget fogyasszon ezekből!
A parlagfű allergiásoknak vigyázni kell a keresztallergiára is, ez azt jelenti, hogy egyes növények a parlagfű pollenjéhez hasonló szerkezetű kémiai anyagokat tartalmaznak, így súlyosbítják az allergiát. Ne egyen a parlagfűre érzékeny görögdinnyét, sárgadinnyét, paradicsomot, uborkát, cukkinit, tököt, banánt, napraforgómagot. A kamillatea is hasonló hatású.
Rotációs diéta:
Ha túl erős pl. a mozzarella és a paradicsom kísértése, és elcsábulunk, fontos, hogy utána 2-3 napig ne ismételjük meg, ne együnk nyers paradicsomot. A paradicsom szósz formájában általában nem okoz problémát.
Az egyéni érzékenységet pl. SCIO vizsgálattal (biorezonancia) meg lehet állapítani.
Homeopátiás elsősegély:
Az alábbi két szer antihisztamin-jellegű hatású, "vészhelyzetben":
Apis + Histaminum (ajánlott potencia: 30 CH)
További cikkek, olvasnivaló allergia témában