Homeomami

Homeomami: Mi a titka a gyors gyógyulásnak, homeopátiával? Lássuk az influenza példáján!

 Homeomami: Mi a titka a gyors gyógyulásnak, homeopátiával? Lássuk az influenza példáján!1. Az első tünetektől kezdve szedjük a szereket!
Ne várjunk addig, míg súlyos lesz az állapotunk!

Minél később kezdjük szedni a bogyókat, annál többrétegű problémát kell megoldani! Lehet, hogy nem elég a tudásunk hozzá! Ha nincs markáns tünetünk, szedjünk komplex szert és immunserkentő hatású Echinacea-t (ajánlott potencia 5 CH), napi 3-4 alkalommal, utóbbit akár óránként. Ez a kezelés általában elég a kezdődő influenza megállítására. Mellé a C és a D-vitamin mindig jól jön, megemelt adagban. C-vitamin forrásnak választhatjuk a csipkebogyót is, hidegen áztassuk és langyosan, mézzel igyuk.

2. Pihenjünk!

A homeopátiás kezelés nem a tüneteket nyomja el, csökkenti, mint egy hagyományos láz-vagy fájdalomcsillapító, hanem a védekező rendszert serkenti. Az immunrendszer akkor tud a gyógyulásra összpontosítani, ha nincs más feladata. Tehát nem elég, ha bedobunk egy tubus komplexet, és elmegyünk a stresszes munkahelyre, hanem szánjunk rá egy napot, és pihenjünk!

Ha nem érezzük nagyon rosszul magunkat, vagy nincs lehetőség otthon maradni, legalább egy nyugodt estét teremtsünk a gyógyulásra! Együnk könnyű ételt (az emésztés is igénybe veszi a szervezetet), legjobb az aromás tyúkhúsleves, és aludjunk egy jó nagyot! Ilyenkor a család oldja meg az esti feladatokat egyedül, vagy vacsorázzon fokhagymás pirítóst, ami szintén jó fertőzések ellen!

Aki szereti az ázsiai ízeket, egye így a húslevest:
Főzzünk levest marha és csirkecsontból, zöldség nélkül, sóval, borssal. Egy 3 literes fazék levesbe tegyünk 2-3 csillagánizst, egy rúd fahéjat, egy kis darab nyers gyömbért reszelve. Csavarjuk bele egy zöldcitrom levét, ha van, adjunk hozzá 2-3 kanál halszószt, (ázsiai boltokban lehet venni) aki szereti, egy kis darab csilipaprikát. Forrázott kínai üvegtésztával, friss bazsalikomra vagy korianderre öntve együk. Nátha esetén csodás hatású!

3. Használjunk más, bevett módszert is a helyi tünetek csillapítására, közérzetünk javítására!

Én a magam részéről, ha influenzás kezdek lenni (amire persze nincs idő), csinálok egy forró fürdőt, mert szinte soha nem vagyok lázas, teszek bele egy kiló tengeri sót, és egy nagy csésze bodzateát viszek a kádba, mézzel. Néha inkább forralt bort, akkor jó sok fahéjjal, csillagánizzsal, szegfűszeggel, kevés cukorral.  A sós fürdő tisztítja a nyálkahártyákat, méregtelenít, fertőtlenít, segíti az izzadást és fokozza a vérkeringést, a forralt borba tett fűszerek mindegyike baktérium és vírusölő hatású, nyálkaoldó, a forró fürdő izzaszt (főleg teával kombinálva) és emeli a testhőmérsékletet (pusztulnak a vírusok). Ágyba fekszem, beveszek egy nagy adag C és D-vitamint, és szedem a komplex szert, óránként. Ha fáj a torkom, a gyerekkorunkból ismert állott vizes borogatás nagyon jó rá! A kezdődő torokpanaszra, vagy ha csorog a váladék a garaton, időnként egy kiskanál tömény citromlevet eresztek le a torkomon, sós vízzel, kakukkfűteával vagy propoliszos vízzel gargalizálok. Ha sok aromás dolgot használtunk, szedjük gyakrabban a homeopátiás szereket! A mentol és az eukaliptusz nem ajánlott.

4. Figyeljük meg a jeleket!

Van olyan, hogy bevesszük a papírforma szerinti összes szert, de mégsem az igazi. A testünk mindig jelzi, melyik szerre van szükség, figyeljük! Magunkat nehéz kívülről látni, így gondolkozzunk!  Figyeljük a különleges jeleket!

Ha nagyon rosszul vagy, de nem bírsz feküdni, lázasan vadul tevékenykedsz a konyhában, fáj a torkod, és esetleg egy herpesz is nő a szádon, ez nagyon valószínűleg Rhus toxicodendront kívánó eset lesz! A kulcstünet: vajon miért nem pihensz, pedig rosszul vagy? Kisebbik lányom nyáron lett influenzás, nagyon magas lázzal. Tanácstalan voltam mindaddig, amíg meg nem láttam, hogy kimegy a kertbe, és locsolócső alá állva hűti magát, ugrándozik, magas lázzal, ez annyira extrém reakció volt, rögtön eszembe is jutott a Rhus, ami azonnal hatott is.

Ha aránytalanul sokat jársz pisilni, bár rendszerint nem ilyen típus vagy, összetörtnek érzed magad, fájnak az izmaid és a fejed, esetleg ijesztően felmegy a lázad, közben aggódsz, hogy mi lesz, ha nem mégy dolgozni, akkor próbáld meg a Gelsemiumot.

Ha csak a meleg enyhít minden fájdalmat, és nagyon zavaró égő érzést okoz az orrváladékod, esetleg ég a gyomrod, vagy hasmenésed van, és semmit nem kívánsz enni, akkor ez valószínűleg a Magyarországon alkati szerként is gyakori arzén lesz. Arsenicum album.

A gyerekek kezelésénél a döntésinket befolyásolhatja az is, hogy megijedünk a magas láztól, a köhögéstől, ez a tapasztalattal javul! Alapszabály: ha ijesztően magas a gyerek láza, adjunk neki lázcsillapítót. Ha 24 órán belül nem javul, vigyük el orvoshoz! Javulás az, ha jobb a kedélyállapota, étvágya, lejjebb megy a láza, (nem a láztalanság a cél elsőre, hiszen a láz fontos a vírusok elleni élettani harcban) játszik, megindul az orra, felszakad a köhögése....

A homeopátiás golyóknál, ha nincs az a potencia, amiről egy cikkben olvastunk, adjuk azt, ami otthon van.  Pár adag után kiderül, jó volt a választás, vagy nézzünk valami mást? Gyakran adjuk eleinte, akár 20 percenként (legjobb vízben oldva), ha javul az állapot, ritkítsuk a szedést. Néha egy új tünet új szert kíván (pl. túl gyorsan ment iskolába, és elkezdett szárazon köhögni), ilyenkor váltsunk. Türelem, mindenkiben ott lakik egy jó homeopata, és a sikerek lelkessé is tesznek!

 

Megosztom

A homeomami közösség

Könyvajánló

Dana Ullman: A homeopátia forradalma
Dana Ullman: A homeopátia forradalma

Dana Ullman: A homeopátia forradalmaMindenki volt már olyan helyzetben, hogy társaságban, beszélgetés közben nem voltak megfelelő érvei a homeopátia védelmében.

A hét gondolata

A XIX. században egy jezsuita atya, aki homeopátiás gyógyítást tanult Németországban, Indiában leprásokat és pestiseseket kezelő homeopátiás kórházakat alapított. Tevékenységéért X. Pius pápa apostoli áldásban részesítette.