Aroma pára

Aroma Pára: Az én saját ekcéma sztorim

 Aroma Pára: Az én saját ekcéma sztorimTünetek: száraz, viszkető, piros, gyulladt bőr. Súlyosabb esetben berepedezett,  nedvedző, sőt vérző sebek.
Diagnózis: ekcéma. Ennek persze sok verziója létezik: atópiás ekcéma, numuláris ekcéma, száraz és nedvedző ekcéma, neurodermatitisz.
Hogy mi okozza az ekcémát? Igazából senki sem tudja.

Gondoltak genetikai okokra, környezeti ártalmakra, sőt az utóbbi időben a vérből kimutatható, két, az agyban termelődő vegyületet tesznek felelőssé a kialakulásáért (BDNF, azaz agyi eredetű neurotrofikus factor, és a P-szubsztancia).

A tünetek rosszabbodnak poros környezetben, bizonyos élelmiszerek fogyasztásától (glutén és tehéntej elsősorban) agresszív kozmetikai anyagoktól, stressztől, álmatlanságtól, száraz és hideg időben, de a fokozott verejtékezéstől is.

Az elmúlt 10 év során az ekcémások száma világszerte megduplázódott.

Véleményem szerint ehhez két dolog járult hozzá erőteljesen:

1. mesterséges adalékanyagok tömege az élelmiszerekben, a levegő és vizek szennyezettsége, elekroszmog, gyógyszerfogyasztás és túlzó oltási kampányok, silány kozmetikumok és háztartási vegyi áruk dömpingje.

Röviden: TÚL SOK MÉREG. Ennyivel nem tudunk megbirkózni.

2. IDEGRENDSZERI TERHELÉS

túlzott érzékszervi stimuláció, túl sok és túl gyors információ, kép és hang dömping (TV, internet, gyors közlekedés). Ez mind-mind stressz forrás.

Ezzel szemben kevés természet közeli élményünk van. Keveset alszunk, eltűnnek a hagyományok, a közösséghez tartozás. Hiányzik az élet normál ritmusa és nincsenek igazodási pontok.

Nagyon fontosnak tartom a stresszt, mint kiváltó okot. Magamon azt figyeltem meg, hogy amikor a helyemen vagyok és kerek a világ, a kezem is tünetmentesek. Amint olyan konfliktusba kerülök (akár magammal is, sőt!) , amit nem tudok kezelni (figyelem! Itt a kéz a szóban), azonnal ?viszketni kezd a tenyerem? (már megint milyen szép és pontos a mi anyanyelvünk).

Én 4 évesen produkáltam az első ekcémás tüneteket. Azóta vannak tünetmentes és vannak piros-viszketős periódusaim. Szüleim a klasszikus szteroidos krémekkel próbálkoztak. Ismerem a 70-es, 80-as évek összes neves bőrgyógyászát. De természetesen a probléma nem szűnt meg!

Szeretném megosztani veletek, hogy az utóbbi időben mi működik nálam. Ez nem általános recept, mert minden eset más. Azért remélem, hogy találtok majd benne használható ötletet:

Elkezdtem a HOMEOPÁTIÁS ALKATI KEZELÉST! Emellett:

Kizárólag gyengéd, bio mosogatószerrel mosogatok, mosok és takarítok

Kerülöm az agresszív detergenseket, habzóanyagokat (natrium lauryl és laureth sulphat+ ammonium laureth sulphate)

Nem használok öblítőt

Táplálom és hidratálom a kezemet. Vagy Dr Hauschka , vagy Dr Organic Manuka Honey kézkrémmel. Mindkettő fantasztikusan működik, a manuka mézes kicsit gazdagabb, tehát téli időben inkább azt ajánlom. A legutóbbi gyulladt, viszketős állapotomból 2 nap alatt kihúzott!

Tisztálkodáshoz gyengéd, növényi olajokban gazdag szappant használok, még az arcomra is. Ajánlom a Nymphea szappanok közül a Melissát és az Aleppinot.

Belsőleg is olajozom magam. Naponta 1-2 mokkáskanálnyit veszek be az alábbi keverékből:

  • Ligetszépe olaj 20ml
  • Len olaj 30ml
  • Búzacsíra 30ml

Felszeghi Mariann fitoterapeuta ajánlotta az alábbiakat  és én azóta is hálás vagyok neki:

1 marék szárított mezei zsurlót (equisetum arvense) 1 liter vízben, 1 órán át lassan főzünk, majd leszűrjük. Ez a tömény főzet 4 napig áll el hűtőben. A főzettel át-át töröljük az ekcémás területet és napjában többször pár kortyot iszunk is belőle. Nekem nagyon hamar javulást hozott ez a kúra.

Pár szót írnék a zsurlóról, mert egy csodálatos kincs. Semmilyen  más növény nem tartalmaz olyan nagy mennyiségben szilíciumot, mint a zsurló. A szilícium, -ami a növényben természetes kovasavként van jelen- a kollagén alapanyaga, összetartja az erek és a kötőszövetek fehérje molekuláit. A zsurló polifenoljai erős szabadgyök fogók, ezen kívül vérzéscsillapító, gyulladáscsökkentő, immunerősítő és veseműködést harmonizáló hatásúak.

Akár teaként, akár ülőfürdőben alkalmazzuk, segíti az izmok, csontok, ízületek és inak gyógyulását. Csökkenti a fájdalmat és az idegrendszerre is igen jótékony hatású.

Táplálékkiegészítőkben és kozmetikumokban is előszeretettel használják, mert valóságos fiatalság elixír. Szépíti a bőrt, hajat, körmöt és antioxidáns hatásánál fogva késlelteti az öregedést. Horstail extract néven szerepel az összetevők között.

Ez az én ekcéma történetem. Örömmel venném, ha megosztanátok velem, hogy nektek milyen gyógymód, házi praktika működik az ekcémakezelésben.

 

Megosztom

A homeomami közösség

Aroma pára

Egyik napról a másikra lettem Aroma Pára (egy barátnőm nevezett el így). Úgy kezdődött, hogy volt nekem egy jó kis karrierem egy pénzintézetnél, amit nem szerettem. Valószínűleg azért nem, mert én mindig kozmetikus szerettem volna lenni. Gyermekeim születésekor Budapestről egy városkörnyéki faluba költöztünk és itt elindult az én természetesebb élet felé fordulásom. A bankba már nem mentem vissza, hanem elvégeztem a kozmetikusiskolát. Később felfedeztem az aromaterápia világát, és mint diplomás aromaterapeutát, elkezdett érdekelni a testi-lelki állapotok kezelése, holisztikusan. Különösen izgalmas számomra az, hogyan lehet a különböző testi-lelki gyógymódokat egységbe foglalni, például összeegyeztetni a homeopátiás és aromaterápiás kezelést.